“Bu filmde başrolde sen varsın” diye ilginç bir sloganla dikkat çeken uygulama, TEB’in sosyal medyaya yönelik bir PR çalışması olarak karşımızda. Facebook üzerinde hızla yayılan bu ilgi çekici uygulama, Facebook kullanıcılarının da ilgisini çekti.

TEB’in kurumsal Facebook sayfasında yayınlanan uygulamaya aynı zamanda http://www.zamanyolculugu.com/ adresinden de ulaşmak mümkün. Uygulamayı kullanabilmek için kullanıcının Facebook hesabına erişim izni vermesi gerekiyor. Erişim izni verildikten sonra kullanıcının Facebook hesabından doğum tarihi, ilişki durumu gibi bilgiler ile rastgele seçtiği birkaç fotoğrafı, güzel bir kurgu içinde videoya otomatik olarak ekliyor. İşlem bittiğinde ise tamamen kişiye özel hazırlanmış hissi yaratan, ilginç bir video ortaya çıkıyor. 

Firmaların sosyal medyayı da önemli bir Halkla İlişkiler bileşeni olarak kabul ettiğini gösteren, PR çalışmalarından biri olan TEB’in bu uygulaması, Facebook kullanıcıları için eğlenceli bir paylaşım olurken, aynı zamanda TEB’in veri toplamasına da olanak sağlamakta. Öyle ki, kullanıcılar bilgilerine erişim iznini gönüllü olarak vermekteler.